۱۴
آذر

پنج فایده آلگومد که شما را زیباتر می‌کند

آلگومد یک جلبک سبز تک‌سلولی آبزی است که دارای خواص بسیاری برای پوست و بدن است. علت اثرات سلامتی بخش آلگومد برای پوست، وجود مقادیر زیادی از ویتامین‌ها و اسید‌های چرب امگا در این جلبک می‌باشد. با مصرف این مواد مغذی، سلول‌های پوست سم‌زدایی شده و در نتیجه پوستی سالم و زیبا حاصل می‌گردد. آلگومد همچنین با سموم موجود در سرتاسر بدن تشکیل پیوند داده و به بدن کمک می‌کند خود را از این سموم پاکسازی نماید. این جلبک موجب تصفیه فلزات سنگین، مواد شیمیایی و سموم بسیار زیانبار از بدن انسان می‌گردد.

فواید آلگومد برای پوست

۱) سم‌زدایی
از جمله مهمترین عملکرد‌های آلگومد برای پوست، سم‌زدایی سلول‌های آن است. با تصفیه کامل سموم از پوست انسان، این ترکیبات خطرناک هیچ شانسی برای آسیب‌رسانی به پوست نخواهند داشت. با گذر زمان این عملکرد موجب درخشندگی و زیبایی پوست شما خواهد شد. نوشیدن آب فراوان فوق‌العاده است ولی آلگومد اثرات بسیار مفید‌تری در سم‌زدایی از خود نشان می‌دهد. جلبک آلگومد با نفوذ به عمق دیواره سلول‌های پوستی، مواد زیان‌آوری که موجب پیری زودرس و سایر مشکلات در سلامتی پوست می‌شوند را پاکسازی می‌نماید.‌ با استفاده از مکمل‌ آلگومد، سلامتی کلی سلول‌های پوست حاصل می‌گردد.

۲) التیام زخم‌ها
آلگومد می‌تواند به‌صورت موضعی و به‌عنوان عامل بسیار موثر ترمیم‌کننده پوست مورد استفاده قرار گیرد. ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در این جلبک، فرآیند التیام زخم‌ها وآسیب‌دیدگی‌های پوست را سرعت می‌بخشد. علت این عملکرد، در توان آلگومد در تحریک سلول‌های پوستی به تولید مجدد سلول‌ها با سرعت بالا و در نهایت ایجاد بافت سالم و جدید، خلاصه می‌گردد.

۳) آکنه
استفاده از آلگومد، درمان بسیار موثر آکنه تلقی می‌گردد. این جلبک با تقویت و پاکسازی کبد موجب می‌شود ترکیبات سمی در پوست تشکیل نشود و در نتیجه پوستی سالم و پاک به‌وجود می‌آید. علت دیگر وجود فراوان ویتامین‌های A، C، E و اسید‌های چرب امگا ۳ در آلگومد است. تمام این مواد مغذی و خواص موجود در این جلبک کمک به ایجاد پوستی سالم، کاهش التهاب و درمان آکنه می‌شود.

۴) خواص ضد‌پیری
آلگومد یک مکمل فوق‌العاده ضد‌پیری است. این جلبک به‌وسیله کاهش آسیب‌های رادیکال‌های آزاد، روند پیری در بدن را آهسته می‌نماید. رادیکال‌های آزاد موادی هستند که به سلول‌های بدن ما آسیب وارد می‌کنند و باعث وقوع انواع بیماری‌ها و همچنین پیری سریع پوست ما می‌گردند. این مواد خطرناک در اثر آلودگی محیط زیست، رژیم غذایی نامناسب و بالا رفتن سن، ایجاد می‌شوند.

۵) اگزما
آلگومد همچنین ترکیبی بسیار مناسب برای درمان اگزما است. اگزما یک مشکل پوستی است که بر میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان تاثیر می‌گذارد. مواد مغذی موجود در این جلبک اثر بسیار مفیدی در درمان این مشکل پوستی دارند. افراد مبتلا به این عارضه می‌توانند آلگومد را بصورت خوراکی یا موضعی مصرف نمایند. آلگومد را می‌توان بصورت پودر تهیه نمود. این پودر قادر است به ماده‌ای خمیری شکل تبدیل گردد. فقط کافی است پودر آلگومد را با آب ترکیب نمود و بطور فراوان بر مواضع متاثر از اگزما قرار داد. اگزما معمولا بر قسمت‌های مختلفی از بدن مانند پاها، دست‌ها و سایر نقاط ایجاد می‌شود. تنها لازم است آلگومد بیست دقیقه بر روی بدن باقی بماند و سپس شسته شود. این درمان یکبار در روز و قبل از استحمام صبحگاهی استفاده می‌ شود. علاوه بر مصرف موضعی این جلبک، افراد مبتلا به این مشکل پوستی بهتر است آلگومد را بصورت خوراکی در شکل پودر یا قرص مصرف نمایند.

 

جهت مطالعه بیشتر اثرات پوستی آلگومد اینجا کلیک کنید