31
دسامبر

گزیده ای از مطالعات بالینی و مقالات منتشر شده از اثرات سلامتی بخش آلگومد

آلگومد چیست؟

آلگومد یکی از غنی‌ترین و خالص‌ترین مکمل های غذایی طبیعی در جهان است. آلگومد نام تجاری پودر خالص جلبک کلرلا ولگاریس می‌باشد که در بزرگترین سیستم بسته جهان در کشور آلمان کشت و تولید می‌گردد و از تکنولوژی منحصر به فرد فتوبایوراکتور بهره می‌برد. در این روش برخلاف سایر روش‌های تولید از جمله تولید در سیستم باز (استخرهای روباز) و سیستم بسته فاقد نور (فرمانتور) دانشمندان آلمانی جدیدترین فناوری تولید را با فراهم آوردن شرایط بهینه رشد و ممانعت از ورود هر نوع آلودگی به محیط کشت بکار گرفته‌اند.

به دلیل دارا بودن خواص تغذیه‌ای و درمانی فوق العاده، از آلگومد به عنوان “سوپرفود” یاد می‌شود. آلگومد حاوی طیف وسیعی از ویتامین‌ها (E، C، B1، B2، B3، B5، B6، B7، B12، فولیک‌اسید، اینوزیتول و …)، املاح (آهن، منیزیم، سِلنیوم، روی، پتاسیم، کلسیم، کروم و …)، مقادیر بسیار بالایی پروتئین، تمامی اسیدهای آمینه ضروری (که بدن قادر به تولید آنها نیست)، اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶، و آنتی اکسیدان ها می باشد. شایان ذکر است که خاصیت آنتی‌اکسیدانی آستاگزانتین موجود در آلگومد بسیار بیشتر از آنتی‌اکسیدانهای رایجی مثل ویتامینE  (14 برابر)، ویتامینC  (65 برابر) و بتاکاروتن (۵۴ برابر) می‌باشد. همچنین آلگومد برخلاف گیاهان، حاوی مقدار بسیار زیادی ویتامین B12 است که کمبود آن در افراد دارای رژیم گیاه خواری دیده می‌شود و موجب کم خونی می‌گردد.

خواص بسیار مفید و موثر آلگومد باعث شده تا در بهبود و درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله: اختلالات متابولیسمی (چاقی، دیابت و کبد چرب، قند خون بالا، کلسترول بالا و …)، مشکلات قلبی عروقی، مشکلات سیستم ایمنی و بیماری‌های التهابی مزمن نقش بسزایی ایفا کند.

در ادامه گزیده ای از مطالعات بالینی انجام شده در دانشگاه های علوم پزشکی ایران و جهان به همراه مقالعه علمی منشر شده از آن مطالعه قرار داده شده است.